Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

7. nap: Mendoza-Valparaíso (Chile)

network.hu

Ez a nap a Mitsubishi csapat teljes kudarcát jelentette, és súlyos nehézséget a többieknek. Pedig a túl nehéz terep miatt  a szervezők módosították az útvonalat, így a szelektív szakasz hossza 176 kilométerrel kevesebb lett, az eredetileg tervezett 419 km helyett 243 km volt, a teljes táv a hetedik napon 816 km volt. Változás az is, hogy a kamionok nem indultak a mai napon.

összefoglaló

Azonban mielőtt elérték a versenyzők a hegyeket, még egy csomó dűnén kellett keresztül vergődniük. A mai nap különlegessége volt, hogy a technikás szelektív szakasz 3000 méter magasságban zajlott. A hegyről lejövet a határon átkelve a versenyzők elérték a Valparaiso mellett fekvő tengerpartot. Végre Chillében vannak, jön a pihenőnap. De ne rohanjunk ennyire előre.

Sajnos búcsúzott a versenytől tegnap a 2006-os győztes, a Mitsubishis Luc Alphand, miután navigátora, Gilles Picard rosszul lett a szakasz elején, mentőhelikopterrel szállították a közeli kórházba, de a jelentések szerint nincs komoly baja. A nap másik nagy szenzációja, hogy a többszörös Dakar-győztes, a francia Peterhansel autója az 57. km-nél kigyulladt, így ő is feladni kényszerült a versenyt.

magazin

Újabb halálesetekkel bővült a Dakar-rali ebből a szempontból amúgy sem rövid listája. A chilei rendőrség közlése szerint a verseny egyik szervizkamionja ütközött pénteken egy kis járművel, amelynek mindkét utasa életét veszítette a balesetben. A baleset körülményei egyelőre nem világosak, mindenesetre a rendőrök őrizetbe vették a kamionost.

a nap képei

network.hu

Palikék 25.-ként értek be ma a célba, az összesítettben az előkelő 12. helyen állnak. A Szalay -Bunkoczy páros a 63. helyen érkezett be, jelenleg az 56. összesítettben. Lisziéknek kalandos napjuk volt ismét, mert egy fennakadt versenyautót húztak le az egyik dűnéről, aki nem más volt, mint a Volkswagen csapat versenyzője, Dieter Depping! Ezért sajnos kuplungproblémáik adódtak és csak nehezen tudtak ismét elindulni. Ők 65.-ként érkeztek be a célba, összesítettben az 61. helyen állnak.

8. szakasz: Valparaiso - La Serena

Összekötő: 245 km, Speciál: 294 km, Összekötő: 113 km, Összesen: 652 km

Egy laza szakaszt terveztek a szervezők a Csendes-óceán partján eltöltött egynapos pihenő után. Közepes hosszúságú hegyi utak és gyors szakaszok várnak a versenyzőkre. A centizésben, kanyarokban és hirtelen fékezésekben a szakemberek megmutathatják, hogyan is kell ezt csinálni. Ezzel a szakasszal a verseny élmezőnye valószínűleg többet veszített, mint nyer. A mezőny már "csak" 337 csapatból áll: 157 motoros/quados, 116 autó valamint 65 kamion.

network.hu

A hazai pálya előnyeit élvező Francisco Lopez az első motoros aki elhagyta a gyorsasági rajtját. Mögötte a az összetettben élen álló Marc Coma rajtolt aki tartotta a második helyet. Cyril Despres a szakasz felénél átvette a vezető helyet és Marc Coma a szakasz végéig megtartotta a második helyezését. Dési János az 58. helyen futott be a célba.

A szakasz motoros végeredménye: 1. Cyril Despres (KTM) 04:07:39-el, 2. Marc Coma (KTM) +00:01:49-el, 3. Francisco Lopez (KTM) +00:02:56-el

network.hu

Az autósok közül az élről induló Sainz megőrizte vezető helyét a 49. kilométerig, a második helyre a ötödikként rajtoló Chicherit jött be, míg a harmadikra a dél-afrikai De Villiers. Robby Gordon Hummerje ennek a pontnak a közelében fennakadt egy sziklán, miközben egy kiszáradt folyómedren próbált átkelni. Pár perc időveszteséggel megúszta a kalandot, ám ezzel lehetőséget adott a BMW-s Chicherit-nek az előzésre. A gyorsasági végére Mark Miller feljött a harmadik helyre, így Nani Roma ma is lecsúszott a dobogóról. Palik Lászlóék a 13. helyen fejezték be a mai szakaszt, míg Szalay Balázsék a 23-on.

Autós végeredmények: 1. Carlos Sainz (VW) 03:47:19-el, 2. Dieter Depping (VW) +00:04:02-el, 3. Mark Miller (VW) +00:04:12-el.

magazin

A kamionok versenyében az élről rajtoló Chagin elvesztette vezető pozícióját a 49. kilométerig és visszacsúszott a harmadik helyre az első De Rooy valamint második Loprais mögé. A szakasz 147. kilométeréig Chagin és Loprais helyet cserélt.

network.hu

A kamionok versenyét a 49. kilométertől élen álló Gerard De Rooy(Ginaf) nyerte 02:47:33-el, a második Vladimir Chagin lett (Kamaz) +00:01:42-el, a harmadik pedig a cseh Alès Loprais (Tatra) +00:02:12-el.